Czym jest technologia CNC i jak wygląda praca na ploterze, do czego używamy ploterów przy produkcji Państwa mebli? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w poniższym wpisie.

Ploter trzyosiowy

Od wielu lat prace przy produkcji mebli ułatwiają nam trzyosiowe plotery frezujące. Oprócz przyspieszenia czasu pracy i wzrostu wydajności zapewniają wygodę dla stolarzy.

Technologia CNC – skrót CNC (ang. Computerized Numerical Control) oznacza w wolnym tłumaczeniu „komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych”. Jest to zaawansowany system sterowania, który umożliwia interaktywne programowanie wyposażonych w niego urządzeń.

Dzięki możliwości precyzyjnego programowania każdego ruchu maszyn, możemy uzyskać efekty takie jak na poniższym zdjęciu.

Angielska budka telefoniczna, wyfrezowana przez ploter CNC

Zdjęcie powyższej budki pokazuje precyzję i przywiązanie do szczegółów jakie daje nam korzystanie z plotera frezującego. Bez jego pomocy efekt ten nie byłby możliwy. Powierzając nam produkcję mebli do mieszkania czy biura możecie być pewni, że zostaną wykonane najlepiej jak to może być zrobione.

Laser cutter craft on plywood sheet

Udostępnij na social media

Pozostałe wpisy